InfiniSolar V 4 TWIN 6kW Hybrid - Acest dispozitiv are 2 iesiri pentru difuzoare. Prima este o sarcină standard, iar a doua vă permite să programați timpul de pornire/oprire, să setați tensiunea de oprire sau timpul de descărcare. Invertorul de ieșire oferă undă sinusoidală pură, controler MPPT de 120 A încorporat, cu capacitatea de a conecta o sursă externă de curent alternativ (rețea electrică sau generator diesel). Acest dispozitiv funcționează cu și fără baterii, acceptă diverse tipuri de baterii (LE, AGM, GEL, LiIon, LiFePo4), o gamă largă de setări permit utilizatorului să selecteze valorile optime pentru funcționarea eficientă a întregului sistem solar sau alimentarea neîntreruptibilă. Exportul surplusului de energie către rețeaua orașului. Această serie de invertoare s-a dovedit a fi un echipament fiabil și eficient.
| Tip invertor | Hibrid cu export |
|---|---|
| Alimentare de la rețeaua AC a orașului | Da |
| Parametrii rețelei orașului | 190-280V, 50/60Hz |
| Curentul de încărcare a bateriei de la rețeaua AC | 100A |
| Alimentat de panouri fotovoltaice | Da |
| Tip controler de încărcare | 1*MPPT |
| Max. puterea panoului fotovoltaic | 7000W |
| Gama de tensiune de la panourile fotovoltaice | 150-450 VDC |
| Tensiune optimă de la panourile fotovoltaice | 320 VDC |
| Curent de la panouri fotovoltaice | 27A |
| Curentul de încărcare a bateriei de la panourile fotovoltaice | 120A |
| Tensiunea bateriei | 48V |
| Tip baterie | AGM, GEL, Lead Carbon, LiFePo4 |
| Curent maxim de încărcare a bateriei | 120A |
| Putere AC invertor | 6000W/6000VA |
| Puterea de vârf a invertorului AC | 10000VA |
| Tensiunea invertorului de curent alternativ | 230VAC |
| Frecvența AC | 50/60Hz |
| curent invertor AC | 26A |
| Conexiune în paralel | 6 |
| Timp de răspuns ms | 20 |
| Unda sinusoidala | Sinusul pur |
| Porturi de comunicație | BMS, COM (RS232), WiFi |
| Răcire | Fani |
| Grad de protectie | IP21 |
| Interval de temperatură de funcționare | -15°C ~ 60°C |
| Dimensiuni (mm) | 140*295*468 |
| Greutate (kg) | 12.5 |
| garanție (luni) | 24 |
Garanție oficială a calității
Мы предоставляем полную гарантию на данный товар. Оборудование прошло сертификацию и готово к работе в климатических условиях Молдовы.